DELOVANJE VRTCA OD 01.06.2020 DALJE

DELOVANJE VRTCA OD 1. 6. 2020 DALJE

na podlagi dopisa Nacionalnega inštituta za javno zdravje (št. 1812-1244/2020-2 (346); iz dne 28. 5. 2020) je Ministrstvo za izobraževanje, znanosti in šport podalo okrožnico (št. 6030-2/2020/15; iz dne 28. 5. 2020) o organizaciji dela in oprostitvi plačila staršev za otroka, ki od 18. 5 do 30. 6. 2020 ne obiskujejo vrtca. Okrožnico si lahko v celoti ogledate na tej povezavi.

PODROBNOSTI GLEDE ORGANIZACIJE DELA VRTCEV OD 1. 6. 2020 DALJE

Odločili smo se, da bomo spodaj navedene ukrepe izvajali še naprej, saj bo v tej fazi odprtja vrtcev tveganje za širjenje okužbe s COVID-19 višje kot v prejšnji fazi. Spremenili smo postopek o vstopanju spremljevalcev v vrtec, to v prvi fazi odprtja vrtca ni bilo omogočeno oziroma je bilo omogočeno le v nujnih primerih.

UKREPI

Pred prihodom

1. Starši otrok, ki pridejo s 1. 6. 2020 prvič ponovno v vrtec, morate natisnjeno in podpisano izjavo prinesti v vrtec (Izjava v Prilogi 2). To velja samo za tiste starše, ki izjav še niste oddali.
  2. V vrtec sodijo samo zdravi otroci. Če prepoznate bolezen pri otroku: vročina, bruhanje, driska, gnojni izcedek iz nosu s kihanjem in kašljanjem, vnete oči, slabo počutje itd., naj otrok ostane doma in o tem čim prej obvestite vzgojiteljico.
  3. Tisti otroci, ki nujno potrebujejo dude in ninice, jih prinesejo s seboj v plastični vrečki.
  4. V vrtec se ne nosi igrač in drugih predmetov od doma.
  5. Otroci si naj umijejo roke pred odhodom od doma.

Ob prihodu in odhodu

1. Otroka naj spremlja zdrava oseba, če je le mogoče, iz istega gospodinjstva.
  2. Ves čas vzdržujte razdaljo (1,5 – 2 metra) do drugih ljudi (otrok, staršev, vzgojiteljic).
  3. Dostop pri kuhinji ni več možen in ne bo več v uporabi.
  4. Dostop je možen samo iz parkirišča pri cerkvi, kjer se ravnate po označbah.
  5. Spremljevalci otrok sedaj lahko vstopate v vrtec.

Sledite navodilom:

• Priporočamo uporabo maske za spremljevalca, ki si jo nadenete po priporočilih izobešenih na vhodnih vratih.
  • Ob vstopu v vrtec so nameščeni avtomatski razkuževalniki rok, kjer si razkužite roke.
  • Nato po najkrajši poti pospremite otroka do garderobe, se uredite in ga pospremite do matične igralnice.
  • Pred vhodom v matično igralnico boste na tleh opazili zelene označbe, ki označujejo mesto do kod lahko pospremite otroka.
  • Če bodo vrata igralnice zaprta, potrkajte in počakajte na prihod vzgojiteljice, ki bo otroka sprejela.
  • Odraslim vstop v igralnico ni dovoljen.
  • Ob odhodu otrok iz vrtca prav tako upoštevate navedene higienske ukrepe.

Pri izvajanju ukrepov vas prosimo za sodelovanje, saj bomo le ob skupnem upoštevanju ukrepov zmanjšali tveganje za prenos okužb in omogočili kakovosten potek vzgojno-varstvenega dela.

Pomočnica ravnatelja,